Per Kryeministrin ne Opinion.

No comments

10256646_386877851521389_1243524269076174677_o

Me pak fjale c’ka po degjojme sot nga Kryeministri:

– A i falet CEZ-it 600 milione USD kur lidhet Marrveshjen e Mirekuptimit?
– Poo c’jane ketoo. Po ca i keni ketooo. Po jooo. Fevzi po behu serioz te lutem.

– A e moret ju persiper arbitrazhin e DIA-s, nga CEZ, duke i rrezikuar t’i shtoni humbjeve te 600 milioneve dhe 135 milione USD te tjera?
– Po ty te te vije turp. Po ti Fevzi…degjo se s’di c’te te them, po turp te kesh.

– A nuk e keni shkruar ne kontraten e zgjidhjes se ceshtjes se CEZ, qe drejtuesit e CEZ nuk do te ndiqen penalisht, duke i hequr te drejten prokurorise per t’i hetuar?
– Ore Fevzi..se je bere si ato plakat e sokakut te te Marreve qe thote Kadareja. Degjo, po ca thua se jane turpe keto qe thua.

– Po qe i keni katandisur spitalet ku therret qameti. Eshte duke vdekur qytetari dhe askush nuk e vret mendjen. Qe u torturuan njerezit se ne spitale s’ka as shtreter, le me ilace s’ka e s’ka.
– Fevzi degjo se s’te kam share ndonjehere, po po ma bere dhe nje here kete pyetje do te te shaj sic di te shaj vetem une. Po keto i thone vetem ata qe s’kane qene ndonjehere ne spital. Pyetem mua qe shkoj vetem ne QSUT dhe une dhe gjithe familja ime, atje shkojme.

– Si e shpjegoni qe kompania qe ka qene pronar Ilir Beqja, ka fituar miliona euro nga tendera publike sapo erdhet ju ne pushtet?
– O Fevzi. O Fevzi. Po ca thua. Po me je bere si karkalec me triko leshi. Po o thuaj ndonje gje te sakte ose shkojme hame ndonje gje se na mori uria.
__________________________________

O Kryeminister. Te ka vajtur goja shtrember. Bej palester se na more ne qafe.. se te tundet kemba sikur te kane futur 3-fazorin.

Leave a Reply