Policët e lali Erit kapen me presh në duar. I vinin “gjoba” biznesit.

Tre punonjës të Policisë Bashkiake në Tiranë janë vënë në pranga gjatë operacionit të koduar ‘Rrjeta’. Të arrestuarit mësohet se janë: Erjon Beca, 37 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë përgjegjës grupi pranë Policisë Bashkiake Tiranë për kontrollin e territorit. B. M, 25 vjeçe, banuese në Tiranë me detyrë punonjëse patrullës së policisë Bashkiake Tiranë

Continue reading
Advertisements

Linda Rama, një bankë, dy hebrenj, Rusia dhe shumë miliarda! Pak dritë mbi ABI Bank.

Çfarë bën Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, së bashku me politikanë të huaj në këshillin e administrimit të një banke të kontrolluar nga burime të dyshimta investimesh në një parajsë fiskale, të menaxhuar nga një financier me interesa mbizotëruese në Rusi? Është një histori që nis nga shumë larg dhe që është e

Continue reading

Zgjohuni shqiptarë! Hiqni nga shpina juaj zgjedhën e kësaj kaste politike mavi/rozë/blu që ju ka pirë gjakun!

Nga Tritan Kalo Është më e lehtë të bësh “ironikun, inteligjentin, batutaxhiun, tumrënxitësin, sarkastikun apo bërtitesin” dy herë në ditë në një çadër 200 m larg zyrës së rehatëshme e po aq larg nga apartamenti luksoz pranë “Hotel Rogner” , dhe njëkohesisht të pretendosh se bën opozitarin, se sa: 1- të riorganizosh nje Parti të

Continue reading

Banorët e Verrisë nuk tërhiqen. Impianti i plehrave bëhet vetëm po kaluat mbi trupat tanë.

Banorët e Verrisë i përgjigjen Kryeministrit sot lidhur me deklaratat e tij se në Verri do të ndërtohet impjanti i mbetjeve. Ata kanë edhe disa pyetje për Kryeministrin: 1. Si ka mundësi që impjanti në Elbasan ka kushtuar sa gjysma e kostos mesatare që këto projekte kanë në Europë? Nga 50mln euro në 21 milion?

Continue reading

Sillni rrugën dhe energjinë në fshat ose nuk votojmë më!

Banorët e fshatit Skilaj të Lushnjës kanë marrë një vendim unanim. Ata nuk do të pranojnë kutitë e votimit dhe asnjë komisioner partie nëse qeveria nuk ju shtron rrugën e shkatërruar të fshatit dhe rregullon infrastrukturën e energjisë elektrike. Të lodhur nga premtimet në çdo palë zgjedhje ata kanë marrë këtë vendim. “Të paktën t’ju

Continue reading

21 Janari “shitet” për 109 mijë euro!

Gjykata e Strasburgut ka pushuar padinë e ngritur kundër shtetit shqiptar nga ana e familjarëve të 21 janarit. Sipas vendimit përfundimtar, çështja është zgjidhur me mirëkuptim, pasi familjarët pranuan dëmshpërblimin e propozuar për secilin prej tyre nga Qeveria shqiptare. Në total, katër të afërm të viktimave janë dëmshpërblyer me 109 mijë euro. Qeveria orfoi 39 mijë

Continue reading

Si tallen Partitë në kurrizin tonë

Sot në KQZ, Partia Socialiste kërkoi shtyrjen e afatit të rregjistrimit të koalicioneve (i cili detyrimisht kërkon shtyrje të zgjedhjeve) por rrëzoi kërkesën e PD për shtyrjen e zgjedhjeve. Ndërkohë Partia Demokratike kundërshtoi shtyrjen e afatit të rregjistrimit të koalicioneve por këmbënguli për shtyrjen e zgjedhjeve. Kur mbaroi mbledhja të dyja palët ranë në shesh

Continue reading