Pergjigje per Erionin e vogel…

2 comments

10294375_387664048109436_2801873346460094546_n 12063754_387654724777035_2685799402370983793_n 12065889_387654674777040_1334625763106994240_n 12187711_387654688110372_6129578954632920092_n

Braçe, ketu kemi postuar disa foto te bera nga nje mikja jone ne nje treg ne New York. Eshte afer Central Park.
Aty shesin cdo gje, deri tek misrat e pjekur…
Dhe po te shikosh askush nga ata nuk ka kase fiskale.
Dhe per cudi, asnjeri nga ata nuk shkon ne burg. Vazhdojne jeten e tyre te merzitshme si tregetare te vegjel, por ajo qe eshte e rendesishme.. jashte burgut.

Sepse ne SHBA s’kane idiotesira te tilla ligjore si neni 180/a qe ti e ke nxjerre si trofe. Sepse ligjet aty kane sens. Kane parime qe mbeshteten, jo si ketu qe, sjellja e qeverise ndaj biznesit, kushtezohet nga si zgjohet Kryeministri ne mengjes. I ka dale ajo e darkes apo jo.

Dhe Crawford kete thote, qe keni miratuar ligje ne papergjegjshmeri te plote. Qe qasja e shtetit ndaj biznesit eshte totalisht armiqesore.
Dhe ajo qe nenkuptoi ishte qe ju qe i miratoni keto ligje, ne syte e tyre dukeni si nje tufe dementesh dhe te papergjegjshmish, qe nder te tjera kerkojne te imponojne demencen e tyre me prepotence. Qe po iu dole kunder te shajne para e mbrapa..
Dhe ti me pergjigjen tende, po vazhdon te ruash me se miri profilin..

2 comments on “Pergjigje per Erionin e vogel…”

  1. I have used the Intuit program since I started on line filing about 10 years ago. Old name Quick TAx.I have nothing but praise for the product and for years now it connects seamlessly with Ottawa and the refund is in the bank in dasaiEyrl.er problems were likely at K1A. :>)

  2. pryskaj�ce ba�ki…You can definitely see your enthusiasm in the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. Always go after your heart. “The most profound joy has more of gravity than of gaie…

Leave a Reply