Month: April 2017

Kush është sharlatani? Një përgjigje për Edi Ramën.

O Komandant i Legjionit të Nderit…o Kalorësi i Fytyrës së Vrerosur…o Dylqinj e Topozës Të shash ti sharlatan, është njëlloj si të shajë Armando Prenga “kriminel”, të shajë Ilir Beqaj “hajdut”, apo të shajë Erion Veliaj “i korruptuar”. E kupton sesa qesharake është situata? Na ke quajtur shumë herë sharlatan, në TV apo Facebook, por

Continue reading

Policët e lali Erit kapen me presh në duar. I vinin “gjoba” biznesit.

Tre punonjës të Policisë Bashkiake në Tiranë janë vënë në pranga gjatë operacionit të koduar ‘Rrjeta’. Të arrestuarit mësohet se janë: Erjon Beca, 37 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë përgjegjës grupi pranë Policisë Bashkiake Tiranë për kontrollin e territorit. B. M, 25 vjeçe, banuese në Tiranë me detyrë punonjëse patrullës së policisë Bashkiake Tiranë

Continue reading

Linda Rama, një bankë, dy hebrenj, Rusia dhe shumë miliarda! Pak dritë mbi ABI Bank.

Çfarë bën Linda Rama, bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama, së bashku me politikanë të huaj në këshillin e administrimit të një banke të kontrolluar nga burime të dyshimta investimesh në një parajsë fiskale, të menaxhuar nga një financier me interesa mbizotëruese në Rusi? Është një histori që nis nga shumë larg dhe që është e

Continue reading

Zgjohuni shqiptarë! Hiqni nga shpina juaj zgjedhën e kësaj kaste politike mavi/rozë/blu që ju ka pirë gjakun!

Nga Tritan Kalo Është më e lehtë të bësh “ironikun, inteligjentin, batutaxhiun, tumrënxitësin, sarkastikun apo bërtitesin” dy herë në ditë në një çadër 200 m larg zyrës së rehatëshme e po aq larg nga apartamenti luksoz pranë “Hotel Rogner” , dhe njëkohesisht të pretendosh se bën opozitarin, se sa: 1- të riorganizosh nje Parti të

Continue reading

Banorët e Verrisë nuk tërhiqen. Impianti i plehrave bëhet vetëm po kaluat mbi trupat tanë.

Banorët e Verrisë i përgjigjen Kryeministrit sot lidhur me deklaratat e tij se në Verri do të ndërtohet impjanti i mbetjeve. Ata kanë edhe disa pyetje për Kryeministrin: 1. Si ka mundësi që impjanti në Elbasan ka kushtuar sa gjysma e kostos mesatare që këto projekte kanë në Europë? Nga 50mln euro në 21 milion?

Continue reading

Sillni rrugën dhe energjinë në fshat ose nuk votojmë më!

Banorët e fshatit Skilaj të Lushnjës kanë marrë një vendim unanim. Ata nuk do të pranojnë kutitë e votimit dhe asnjë komisioner partie nëse qeveria nuk ju shtron rrugën e shkatërruar të fshatit dhe rregullon infrastrukturën e energjisë elektrike. Të lodhur nga premtimet në çdo palë zgjedhje ata kanë marrë këtë vendim. “Të paktën t’ju

Continue reading